Tapeta w salonie Casadeco

Nowoczesne pomysły na tapetę w salonie

Bardzo wiele osób urządzając salon decyduje się na zastosowanie tapety dekoracyjnej. W tym artykule podpowiadamy aktualnie modne wzory tapet.

Co jest modne w aranżacjach wnętrz? Jak to sprawdzić? Niewątpliwymi wyznacznikami kreującymi trendy dekoracyjne w Polsce są światowej klasy aranżacje wykonywane przez profesjonalnych projektantów wnętrz. Czyje profile warto śledzić na popularnych platformach społecznościowych? Warto przyjrzeć się dziełom takich artystów jak: Jaya Ibrahim, Karim Rashid czy Shareen Joel. Dobrym pomysłem jest śledzenie ich profili na portalu Instagram. Jeśli chcesz wiedzieć, co aktualnie jest modne, warto zaglądać na międzynarodowe targi firm wnętrzarskich, gdzie producenci prezentują produkty według najnowszych trendów. Na stronach internetowych wiodących producentów tapet można także przeglądać prezentację oferowanych kolekcji tapet, które bardzo często są przedstawiane w gotowej aranżacji wnętrza.

Nowoczesne tapety w salonie

Różnorodność stylów wyposażenia wnętrz jest naprawdę ogromna, chociaż trzeba przyznać, że aktualnie bardzo popularne są nowoczesne, energetyczne projekty. W tego typu aranżacjach bardzo dobrze spisują się tapety geometryczne, przestrzenne tapety 3d oraz wzory charakteryzujące się wyrazistymi, odważnymi barwami i kształtami. W popularnym nowoczesnym klimacie industrialnym idealnie sprawdzą się wszelkie tapety imitujące cegłę, deski, beton czy nadgryzione przez czas stalowe elementy konstrukcyjne lub instalacje. Oczywiście, aby salon prezentował się naprawdę dobrze, warto jest wybrać tapety dobrej jakości – tapeta jest bowiem jednym z głównych elementów wnętrza, które będzie miało wpływ na jego całościowy klimat.

alta gamma loft 3602 1024x867 Nowoczesne pomysły na tapetę w salonie

A może tak fototapety?

Czy fototapeta może być nowoczesna? Wielu z nas być może kojarzą się one z latami PRLu niemniej faktycznie obecnie fototapety są powszechnie wykorzystywane nawet przy bardzo nowoczesnych projektach wnętrz. Najistotniejsze jest bowiem to, co przedstawia ilustracja bądź zdjęcie oraz jakość całego obrazu. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest niesamowite odwzorowanie ostrości obrazu oraz wyrazistości barw. Jaka tematyka fototapet sprzyja nowoczesności?

Nowoczesne wzory na fototapetach:

  • abstrakcyjne dekory

  • lśniące, złote lub srebrne wzory

  • odważne przestrzenne figury geometryczne

  • tapety przestrzenne

  • fototapety przedstawiające galaktyki, ciała niebieskie.

Nowoczesne wzory charakteryzują się na ogół niezwykłą śmiałością oraz bogactwem wyrazistych odcieni. W wielu profesjonalnych projektach wnętrz można zauważyć, że abstrakcja jest wręcz synonimem nowoczesności.


Zdjęcie główne: tapeta marki Casadeco.

Dodaj komentarz