Przedpokoj Erissmann

Pomysły na tapetę w przedpokoju

Urządzasz mieszkanie? Jednym z wyposażanych pomieszczeń jest także przedpokój. Czy tapety dekoracyjne sprawdzą się także w aranżacji przedpokoju?

Przedpokój jest zazwyczaj stosunkowo niewielkim pomieszczeniem. Zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach w blokach powierzchnia przedpokoju jest nie większa niż kilka metrów kwadratowych co sprawia, że do urządzania tych pomieszczeń podchodzi się dość starannie. Z drugiej strony w przedpokoju nie jest potrzebnych zbyt wiele elementów, oczywiście niezbędna jest przestronna i praktyczna szafa na ubrania oraz szafka na buty oraz duże lustro. Czy w przedpokoju jest miejsce na zastosowanie tapety? Jak najbardziej!

Jaka tapeta do przedpokoju

Tapeta dekoracyjna może być niedrogim, ale bardzo efektownym dodatkiem. Wiele osób urządzając mieszkanie do wystroju przedpokoju przykłada niewielką wagę, a przecież jest to miejsce, w którym przyjmujemy wielu gości, to właśnie przedpokój tworzy pierwsze wrażenie przy wchodzeniu do mieszkania. Zwłaszcza w niewielkich przedpokojach warto zastosować tapetę, która optycznie powiększy przestrzeń. Znakomicie pod tym względem sprawdzają się różnego rodzaju pasy. Wiele osób z powodzeniem wykorzystuje także tapety 3d oraz fototapety. Tego typu tapety ścienne są doskonałym elementem wyposażenia niewielkich przestrzeni. Tapeta wywołująca optyczne wrażenie głębi sprawia, że w ciasnym lub wąskim pomieszczeniu oczy mogą odpocząć, dzięki czemu po prostu czujemy się lepiej. Aby optycznie powiększyć niewielką przestrzeń, warto wybierać spośród wzorów o jasnych barwach. Ciemne kolory mogłyby dodatkowo niepotrzebnie przytłoczyć wnętrze. W pomieszczeniach industrialnych w przedpokoju znakomicie się sprawdzi dobrej jakości tapeta imitująca cegłę.

Wybierając tapetę ścienną warto postawić na trwałość. Oczywiście bez problemu można bardzo tanio kupić tapety papierowe, ale zazwyczaj charakteryzują się one bardzo małą trwałością. Wiele osób pragnąc solidnie wyposażyć wnętrze mieszkania stosuje trwałe tapety winylowe. Tapety na ścianę wykonane z tego rodzaju tworzywa sztucznego nie są wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, są niewrażliwe na działanie światła oraz wody. Zwłaszcza jeśli decydujesz się na samodzielne położenie tapety dekoracyjnej, dobrym rozwiązaniem jest nabycie tapety z winylu, gdyż jest ona dużo łatwiejsza w aplikacji niż typowa tapeta papierowa. Owszem tapety winylowe są nieco droższe, ale jednocześnie są bardzo trwałe.

Dodaj komentarz