Rola szkła w aranżacjach wnętrz

Szkło jako materiał w wyposażeniu wnętrz jest w ostatnich latach bardzo modne. Jest stosowane do produkcji najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Być może na co dzień się nad tym nie zastanawiamy, ale szkło towarzyszy nam na co dzień. Oczywiście w każdym domu znajdują się najróżniejsze lustra: lustra w łazience, na drzwiach od szafy w sypialni lub przedpokoju, podręczne lusterka do codziennej kosmetyki, lusterka samochodowe, itp. Szkło to także występujące powszechnie szyby, ekrany urządzeń elektronicznych, przegrody i półki w szafkach czy po prostu najróżniejsze elementy codziennego użytku tj. naczynia, flakony czy nawet pilniki do paznokci.

W wystroju wnętrz bardzo chętnie stosuje się różnego rodzaju szkło ze względu na jego przezroczystość, zdolność odbijania światła oraz plastyczność, dzięki której możemy nadać mu niemal dowolny kształt.

Panele szklane w kuchni

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się także szklane panele kuchenne. Są to po prostu płyty z hartowanego szkła mocowane do ścian pomiędzy blatami kuchennymi, a szafkami. Szkło jest odporne na działanie wysokiej temperatury, jest łatwe w czyszczeniu, a jednocześnie bardzo ładnie się prezentuje nadając wnętrzu nowoczesny, sterylny charakter. Pomiędzy panelami, a ścianą można umieścić tapety w rozmaite wzory, dzięki czemu panele mogą stanowić bardzo ciekawy kolorowy dodatek do całej aranżacji kuchni. Oczywiście w produkcji paneli kuchennych stosuje się różne rodzaje szkła, nie tylko szkło przezroczyste, ale także matowe i półmatowe. Na powierzchni szkła bez problemu można też wygrawerować misterne zdobienia.

Szklane kabiny prysznicowe w łazience

Nieodłącznym elementem wyposażenia niejednej łazienki jest kabina prysznicowa. Wykonana ze szkła jest nie tylko czymś praktycznym, stanowi także bardzo ważny dekoracyjny element tego pomieszczenia. Szklane kabiny można kupić w każdy markecie budowlanym. Doświadczeni szklarze jednak przekonują, że znakomitym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa wykonana na indywidualne zamówienie. Tego typu kabiny prysznicowe na ogół są wykonane z lepszego jakościowo i grubszego szkła, dzięki czemu wyglądają porządniej, solidnej i są bardziej trwałe.

Oczywiście szkło we wnętrzach to także najrozmaitsze lustra. Przy planowaniu aranżacji mieszkania warto pamiętać, że lustra to nie tylko element wyposażenia łazienki, ale także znakomity element dekoracyjny pozwalający wyeksponować w nich to, co najpiękniejsze. Wystarczy bowiem zastosować na ścianie w salonie lub sypialni dostosowane stylistycznie do całej aranżacji lustro, które będzie odbijać charakterystyczne dla danego pomieszczenia, najładniejsze detale.


Artykuł opracowany przy współpracy z firmą szklarską

Pan Szklarz Wrocław

https://pan-szklarz.pl/

Dodaj komentarz