Tapeta kwiaty

Roślinne motywy we wzorach tapet

To, co naturalne niemal zawsze jest na topie. Także we wzornictwie tapet każdy poszukujący naturalnych motywów znajdzie coś dla siebie. Podpowiadamy jak znaleźć tapety z roślinnymi motywami.

W ofercie dekoracyjnych tapet ściennych znajdziemy bardzo wiele wzorów w mniejszym lub większym stopniu nawiązujących do świata przyrody. Sam kształt detali na powierzchni tapety niejednokrotnie chociaż częściowo nawiązuje do naturalnych, roślinnych często florystycznych motywów. W wielu sklepach internetowych znajdziemy wydzielone kategorie, w których zgrupowane są tego typu modele tapet. Pod względem praktycznym wiele osób zauważa, że łatwiej jest szukać tapet charakteryzujących się określonymi motywami tematycznymi właśnie w sklepach online. W stacjonarnych sklepach z tapetami produkty na ogół są posortowane według producentów oraz kolekcji, szukanie tapety o określonej tematyce jest wtedy dość czasochłonne.

Klimat tropiku

Któż z nas nie chciałby żyć na rajskiej wyspie w tropikalnym klimacie. Jeśli jesteś wielbicielem takich klimatów zapewne spodobają Ci się tapety z motywami palm i wszystkiego, co jest związane z Karaibami i egzotyką. Takie soczyste botaniczne wzory nadają wnętrzu świeżości, życia i naturalności. Wzory nawiązujące do egzotyki nieustannie cieszą się dużą popularnością.

Tapety roślinne w stylu vintage

Przeglądając popularne serwisy ze zdjęciami aranżacji możemy zauważyć, że powraca dawny, wręcz babciny trend charakteryzuje się między innymi odważnymi kompozycjami kwiatowymi, które znakomicie odnajdują się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Motywy roślinne można skutecznie wpleść w nostalgię charakterystyczną dla wystroju vintage. Wielu z nas styl ten kojarzy się z ciepłymi, pełnymi pozytywnych wrażeń wizytami u dziadków. Modele tapet tego typu znajdziemy w kolekcji Diamond włoskiej marki Casa Mia.

Fototapety

Rodzina fototapet obejmuje bardzo szerokie spektrum wzornictwa. Nieograniczone możliwości aranżacyjne z udziałem tapet tego typu są możliwe, dzięki temu, że na powierzchnię fototapety możemy nanieść praktycznie każde, nawet własnoręcznie wykonane zdjęcie – istotne jest, aby było one wykonane w jak najlepszej jakości. Fototapeta może stanowić nastrojową panoramę naturalnej przyrody wnoszącą do wnętrza przestrzeń i pozytywną energię. Do bardzo popularnych motywów uwiecznianych na fototapetach należą między innymi: lasy, łąki, morze, wschody i zachody słońca, zwierzęta, ogrody, drogi wśród pól, kwiaty, a nawet przestrzeń kosmiczna i wielobarwne galaktyki. Zwłaszcza w okresie pandemii wiele przemawia za tym, by do wnętrza swojego mieszkania wnieść jak najwięcej z radosnego świata przyrody.

100603 7 eb10 Roślinne motywy we wzorach tapet

100603 8 eb10 Roślinne motywy we wzorach tapet

10060903 16 eb10 Roślinne motywy we wzorach tapet

 Fototapety z motywami drzew. Źródło: Innetapety.pl.

Dodaj komentarz