Tapeta dziecięca As Creation

Tapeta w pokoju dziecięcym – dlaczego warto?

W ostatnich latach można zauważyć wyraźny trend do urządzania wnętrz z wykorzystaniem tapet ściennych. Znajdują one zastosowanie także w pokojach dzieci oraz młodzieży.

Urządzając pokój dziecka lub nastolatka zależy nam na tym, by nie tylko wyglądał on ładnie, ale także by jak najdłużej utrzymał swój elegancki wygląd. Oczywiście wspaniale jest, gdy pokój tematycznie nawiązuje do zainteresowań jego użytkowników. W pokoju dziewczynki zapewne będą dominować pastelowe barwy, delikatny róż, ciepły błękit lub soczysta zieleń. Typowym kolorem stosowanym w aranżacji pokoju chłopca jest błękit.

Motywy dziecięce na tapetach ściennych

Ze względu na bogaty wybór wzorów, tapety dekoracyjne znakomicie sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Oczywiście w ofercie sklepów znajdziemy także typowe tapety młodzieżowe. Bez kłopotu można znaleźć ogromny wybór typowych tapet projektowanych z myślą o dziewczynkach oraz chłopcach. Najpopularniejsze tapety dziecięce przedstawiają tego typu wzory: misie, lalki, samochodziki, księżniczki, domki, pociągi, wróżki, postacie ze znanych bajek, uliczki, gwiazdki, itp. W wielu sklepach internetowych z tapetami tworzone są specjalne kategorie zawierające tylko tapety dedykowane dzieciom lub nastolatkom (tzw tapety młodzieżowe).

Praktyczne zalety tapet ściennych

Niewątpliwą zaletą tapet stosowanych w pokojach dziecięcych jest ich odporność na zabrudzenia. Oczywiście, aby zadbać o trwałość należy wybrać tapety odpowiedniej jakości. Najlepiej sprawdzają się tapety wykonane z winylu. Winyl jako tworzywo sztuczne jest odporny na wpływ promieni słonecznych, dzięki czemu nie zmienia barw nawet po wielu latach użytkowania. Wybierając tapetę, warto zwracać uwagę na ofertę tapet zmywalnych – odpornych na szorowanie. Możliwość najzwyczajniejszego umycia ścian w pokoju dziecięcym umożliwia zachowanie wnętrza w nienagannej czystości, co w przypadku pokoju dziecka jest nie lada sztuką :). Dodatkową zaletą tapety w pokoju dziecka jest także dodatkowa warstwa izolacji akustycznej i cieplnej na ścianach.

tapeta mlodziezowa x man Tapeta w pokoju dziecięcym – dlaczego warto?
Tapeta młodzieżowa z motywem komiksu x-men. Produkcja Graham&Brown.

Oczywiście na ogół nie tapetuje się wszystkich ścian w pomieszczeniu. Bardzo częstym rozwiązaniem jest wytapetowanie jednej wybranej ściany. Odpowiednio dobrana tapeta może nie tylko stanowić dodatkową dekorację, ale także optycznie powiększać wnętrze, co ma znaczenie zwłaszcza, gdy urządzamy pokój dziecięcy o niewielkiej powierzchni.

Dodaj komentarz