Urządzanie salonu – gdzie szukać inspiracji?

Urządzanie wnętrza mieszkania to z jednej strony wspaniałe, satysfakcjonujące zajęcie, z drugiej jednak – prawdziwe wyzwanie. Nie czujesz się mocny w projektowaniu wnętrz? Podpowiadamy, gdzie warto szukać inspiracji.

Projektowanie aranżacji wnętrza ma wiele wspólnego z artystyczną sztuką, przecież na tym właśnie polega urządzanie mieszkania – na doborze tekstur, barw oraz kształtów, tak by oprócz zapewnienia wygody i funkcjonalności tworzyły one harmonizującą ze sobą miłą dla oka całość. A tworzenie dzieł sztuki ma to do siebie, że artysta potrzebuje inspiracji i natchnienia. Jeśli jesteś na etapie planowania wystroju swojego mieszkania zapewne zastanawiasz się nad tym, gdzie możesz poszerzyć swoje artystyczne horyzonty.

Pinterest i inne portale ze zdjęciami

Niewątpliwie warto spędzić nieco czasu w tych zakamarkach sieci, gdzie możemy w krótkim czasie przejrzeć wiele zdjęć profesjonalnych aranżacji wnętrz. Projekty dostępne w serwisie Pinterest pochodzą z całego świata, reprezentują więc mnóstwo przeróżnych stylów, o których istnieniu możemy nawet nie wiedzieć. To jak pełna przygód i inspiracji podróż dookoła świata. Aby skorzystać z bogactwa zasobów należy posłużyć się widocznym na górze strony paskiem wyszukiwania. Aby urozmaicić wyniki warto skorzystać z angielskich słów typu: carpets, carpets for living room czy carpets apartaments. Portalem o podobnej charakterystyce jest też Instagram, do którego uzyskujemy pełny dostęp po zalogowaniu za pomocą konta facebook.

Serwisy branżowe

W naszym kraju bardzo dobrze prosperuje wiele serwisów internetowych bezpośrednio związanych z branżą wnętrzarską. Aby je znaleźć wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasła typu „serwis wnętrzarski”, „portal wnętrzarski”, „blog wnętrzarski”. Do stron internetowych, na których możemy szukać inspiracji warto także zaliczyć liczne strony producentów dywanów, tapet ściennych, mebli a także innych elementów wyposażenia wnętrz. Takie firmy przecież starannie dobierają wzornictwo produktów, by odpowiadało ono najnowszym trendom. Przeglądając katalogi wizualizacji możemy sporo się nauczyć o tym, co we wnętrzarstwie jest aktualnie modne.

Strony internetowe osób związanych z branżą wnętrzarską

Jeszcze innym sposobem na poszerzanie swoich dekoratorskich horyzontów jest śledzenie na portalach społecznościowych znanych projektantów wnętrz – nie tylko tych polskich, ale z całego świata. Niejednokrotnie podają oni informacje o aktualnie realizowanych projektach oraz publikują zdjęcia z realizacji. Przeglądanie takich stron to jak spędzanie czasu w ich kształcącym gusta towarzystwie. Oczywiście bardzo dobrą praktyką jest także czytanie blogów takich znanych osób – o ile takowe rzecz jasna prowadzą :).

Dodaj komentarz